ÖN MUHASEBE KURSLARI

ön muhasebe kursuGiriş seviyesinde bilgisayar bilgisi olan ve kendisini muhasebe konusunda geliştirmek isteyen herkes ön muhasebe kursuna katılabilir. Ön muhasebe kurslarının amacı tüm işletmelere istihdam olanağı sağlamak ve mezun olan kursiyerlerin şirket ve kurumlarda ön muhasebe ile yapılması gereken tüm işlemleri öğrenmesi amaçlamıştır. Ön muhasebe öğrenmek isteyen katılımcılarımıza en iyi muhasebe kursunu sunmak için çalışmaktayız. Bu sebepten dolayı tüm muhasebe eğitimlerimiz sektörde halen çalışmakta olan eğitmenler tarafından verilmekte bu sayede güncel mevzuat değişiklikleri ve güncellemeler an ve an muhasebe kursu müfredatına eklenmektedir.

Ön Muhasebe Kursunu bitiren kursiyerler şirket ve işletmelerin muhasebe departmanlarında ön muhasebe elemanı olarak, her türlü ticari faaliyet gösteren kurumların muhasebe departmanlarında muhasebe personeli olarak ve mali müşavirlik ve yeminli mali müşavirlik bürolarında istihdam edilebilirler.

Muhasebe kursunu bitiren öğrencilerimize ücretsiz iş olanağı ve rehberlik hizmeti sunmaktayız. Ön muhasebe eğitimleri sürekli devam ettiği için devamsızlık yaptıkları ders saatinin tekrarını ücretsiz olarak tekrar alabilirler.

Ön Muhasebe kursunu bitiren kursiyerler;

Stok ve stok takibi yapabilir.

Müşteri ve Cari hesap takibi yapabilir.

Teklif ve Sipariş işlemlerini gerçekleştirebilir.

Perakende veya toptan Fatura, Tahsilat Makbuzu ve İrsaliye işlemlerini gerçekleştirebilir. Fatura yerine geçen belgeleri düzenleyebilir.

Perakende satışlarda yazar kasa ve post işlemlerini yapabilir.

Evrak takibi ve evrak intikalini gerçekleştirebilir.

Kasa hesap takibi yapabilir. Günlük nakit akışını denetleyebilir.

Çek ve Senet takibi yapabilir.

Banka hesabı takibi yapabilir.

Personel Özlük işlemlerini gerçekleştirebilir.

Demirbaş işlemlerini yapabilir.

Defter ve belgeleri temin ve tasdik ettirebilir.

Resmi kurumlar için gerekli evrakları hazırlayabilir.

Kasa işlemleri ve takibini yapabilir.

Haftalık ödeme planı oluşturabilir.

Program bakım ve yedekleme işlemleri yapabilir.

Eğitim süresince alınacak muhasebe programları ile tüm muhasebe işlemleri paket programa girebilir.

Ön Muhasebe Kursu Eğitim Yöntem ve Teknikleri

Ön muhasebe kursu eğitiminde temel muhasebe eğitimlerini tamamlayan öğrenciler bilgisayarlı muhasebe programlarına geçiş yaparak laboratuvar ortamında, sektörün içerisinden eğitmenlerin tecrübeleri ile ön muhasebe programlarını ve Mikro, ETA, Nebim V3, Nebim Winner, Logo, Luqa gibi farklı programların eğitimlerini tamamlarlar. Bu sayede, ön muhasebe eğitiminde aldıkları temel muhasebe kavramlarını ve işlemleri muhasebe programlarında uygulamalı olarak öğrenirler.

Muhasebe Kursu Katılımcı Kriterleri

Ön muhasebe kursuna katılacak kursiyerlerin temel seviyede bilgisayar bilgisine sahip olması gerekmektedir. Bu bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için giriş seviyesinde bilgisayar kursu eğitimi verilebilmektedir.

Ön Muhasebe Kursu Süresi ve Eğitim Günleri

Genel Muhasebe Kursu, Ön Muhasebe Kursu (50 Ders) + Bilgisayarlı Muhasebe Programları Kursu (50 Ders) = 100 derstir. İlk 50 derslik kurs, ön muhasebe kursunu yani muhasebenin temel kavramlarını, ikinci 50 derslik kurs ise bilgisayarlı muhasebe programları kursunu kapsamaktadır.

Ön muhasebe kursu eğitim günleri, Hafta içi (Pazartesi+Çarşamba+Cuma) gündüz / akşam ve Hafta sonu (Cumartesi+Pazar) gündüz / akşam olarak programlanmıştır.

Hafta içi programlarında 10 haftada tamamlanan programlar, hafta sonu programlarında 12 haftada tamamlanmaktadır.

Ön Muhasebe Kursunu tamamlayan öğrenciler;

Bilgisayarlı Muhasebe Programları Kursuna (MİKRO, NEBİM V3, ETA, LOGO) devam edecektir.

Ön Muhasebe Kursu fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen aşağıdaki "Sizi Arayalım" formunu doldurunuz.

Muhasebe Kursu

Tüm Hakları Saklıdır. Copyright 2017 Bemar Kariyer & British Town Dil Okulları

Bilgi Almak İstiyorum