Hazırlık Atlama Kursları

Proficiency Sınavına Özel Kurslar
hazırlık atlama kursu

Hazırlık Atlama Kursları

Egitimikursu.com
1467

Hazırlık Atlama - Proficiency Kursu

Proficiency sınavı, üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçmek için yapılan sınavdır. Proficiency sınavı özellikle İngilizce bölümlerde öğrencilerin bölümde okuyabilmek için yeterli İngilizceye sahip olup olmadığını gösterir. Proficiency sınavı sonucunda alınan başarı puanına göre öğrenciler direk bölümden başlayabilir ya da tam dönem veya yarım dönem hazırlık okumak zorunda kalabilirler.

Proficiency sınavı başarı puanları genellikle üniversiteden üniversiteye farklılık göstersede 60 ve üzeridir.

İki aşamalı olarak yapılan sınavın ilk bölümünde gramer, vocabulary ve reading soruları sorulur. Bu bölümlerden başarılı olan öğrenciler writing ve listening ve speaking bölümüne geçmeye hak kazanırlar.

Her üniversitenin hazırlık atlama sınavları farklı olmak ile birlikte öğrencilerin İngilizce yeterliliğini ölçmektedir. Bu sebeple, sınavların temeli aynıdır. Hazırlık atlama kursu programları, uzman eğitmenler tarafından üniversitelerin hazırlık atlama sınavları (örnek proficiency sınavları) incelenerek hazırlanmaktadır. Ve her sene yapılan sınavlardan sonra güncellenmektedir.

Proficiency Sınavı ne zaman yapılır? Proficiency sınav tarihi?

Proficiency sınavı üniversitenin akademik takvimlerinde belirtilir ve genel olarak, Ocak, Haziran ve Eylül aylarında olmak üzere senede 3 defa yapılır.

Proficiency Sınavının İçeriği Nedir?

Proficiency sınavı öğrencilerin İngilizce bilgisini tespit edebilmek için Gramer (dil bilgisi), Vocabulary (kelime bilgisi), Reading Comprehesion (okuduğunu anlama), Listening Comprehesion (dinlediğini anlama) ve Essay (yazma) bölümlerinden oluşmaktadır.

Hazırlık Atlama Kursu – Proficiency Kursu

Üniversiteye yeni başlayacak veya hazırlık eğitimi aldıktan sonra hazırlık atlama sınavına girecek öğrenciler için hazırlanan özel programlardır. Hazırlık atlama kursu olarak adlandırılan bu eğitimler, öğrencilere Proficiency sınavında başarılı olarak eğitimlerine direk bölümden başlatmayı hedefleyen eğitimlerdir.

Hazırlık atlama kursu eğitimleri, yıl içerisinde özellikle vize ve final sınavlarına , yaz döneminden itibaren ise hazırlık sınıfını atlama sınavı olan proficiency sınavlarına yöneliktir.

Hazırlık Atlama Kurslarına En Çok Talep Aldığımız Üniversiteler

 • Yıldız Teknik Üniversitesi
 • İstanbu Teknik Üniversitesi
 • Boğaziçi Üniversitesi
 • Bilgi Üniversitesi
 • Kadir Has Üniversitesi
 • İstanbul Ticaret Üniversitesi
 • İstanbul Üniversitesi
 • Nişantaşı Üniversitesi
 • Kemerburgaz Üniversitesi
 • Marmara Üniversitesi
 • Işık Üniversitesi
 • Aydın Üniversitesi

Biz Sizi Arayalım!

Üniversitelerin Örnek Hazırlık Atlama Sınavları

Hazırlık Atlama Kursuna Gidenleirn Yorumları

Yıldız Teknik üniversitesinde hazırlık sınavını geçemedim. Kısa zamanda British Town ile hazırlandım. Sene tekrarı yerine bölümden başladım. Çok Teşekkürler


Mert S.

İstanbul Teknik Üniversitesinin hazırlık atlama sınavını sizin sayenizde geçtim. Hocalar ve kursunuz inanılmaz fayda sağladı. Eğitimlerden çok keyif aldım ve memnun kaldım.

Nilay S.

Hazırlık sınıfını sayenizde atladım. 2 senedir başıma bela olan İngilizce'den sayenizde kurtuldum. Eğitmenlere çok teşekkür ediyorum.Ebru Ç.

Detaylı bilgi için "Telefonunuzu Bırakın" Biz Sizi Arayalım!

Hemen Bilgi Al!