YÖKDİL Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı

yökdil sınav soruları ve cevapları

YÖKDİL sınav soruları yayımlandı mı? YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?  YÖKDİL sınav sonuçları açıklandı mı? YÖKDİL Sınav soruları ve cevaplarıİlki 05 Mart 2017’de yapılan YÖKDİL sınavı soruları ve cevapları adayların erişimine açıldı. Sınava giren adaylar aday işlemleri sistemi üzerinden giriş yaparak soruları görüntüleyebilecekler. İlk kez yapılan YÖKDİL sınavı sadece ingilizce olarak yapıldı.

İtiraz süreci

06 Mart 2017 – 10 Mart 2017 tarihleri arasında adaylar sınava YÖKDİL sınav kılavuzunda belirtildiği şekilde itirazda bulunabilecekler.

Yanlış cevaplar etki etmiyor

YDS sınavında olduğu gibi YÖKDİL sınavında da yanlış cevaplar adayların sonuçlarına etki etmiyor. Toplam 100 puan üzerinden doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak değerlendirmede YDS Sınavında olduğu gibi doktora başvuru süreci için en az 55 puan, doçentlik başvuru süreci için ise en az 65 puan alınması gerekiyor.

Akademik Dil Sınavı YÖKDİL

Alana özgü akademik dil sınavı olarak yapılan ilk YÖKDİL sınavı adayların fen, sosyal ve sağlık alanlarında ingilizce yeterliliğini belirlemek için yapıldı.

YÖKDİL Sınav Soruları ve Cevapları yayımlandı
YÖKDİL sınav soruları ve cevapları sadece yökdil sınavına giren adayların erişimine açık olarak yayımlandı. YÖKDİL sınav soruları ve cevaplarına aşağıdaki linkten giriş yapabilirsiniz.

YÖKDİL Aday İşlemleri Giriş Sayfası

Summary
YÖKDİL Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı
Article Name
YÖKDİL Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı
Description
YÖKDİL Sınav Soruları ve Cevapları Yayımlandı - 2017 ilk kez gerçekleştirilen YÖKDİL sınav soruları ve cevapları
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo

Tebrikler! %50 İndirim Kazandınız!Hemen Görsele Tıkla