Muhasebe Programları

Muhasebe Programları

Bilgisarlı Muhasebe Programları

Muhasebe Programları kullanılacak özelliklere göre farklılık gösterir. Ama yinede aynı mantıktan yola çıktıkları için kullanıcılar için ara yüz, tasarım, kullanıcı menüsü olarak farklı olsalar da genel olarak aynı işlemi yapabilirler. Muhasebe programları fiyatlarının farklılık göstermesindeki en büyük sebep programın kullanım amacı, kullanıcı sayısı ve modüler olarak eklenen özelliklerin hangilerinin kullanılacağından dolayı oluşmaktadır. Genel farklılıklarına gelirsek, muhasebe programları ;Ön muhasebe programları
Muhasebeciler için muhasebe programları
Maliyet muhasebesi,
İnsan kaynakları modülü,
Satın alma, Stok takibi, üretim modülleri,
ERP / MRP için muhasebe programları,
Teknik özelllikleri,
ihtiyaca yönelik hazırlanan modüller,

gibi bir kaç farklı yeteneğe sahiptir. Bu ayrıma ek olarak kullanıcı sayıcı, çok şubeli perakendeciler için farklı yeteneklere sahip programlar ve mevzuat değişikliklerine göre hızlı güncelenen programlar tercih edilebilir.


Başlıca tercih edilen Muhasebe Programları

ETA, ETA SQL 8
NEBİM WINNER, NEBIM V3
MIKRO V15
LOGO GO
LOGO GO PLUS
LOGO TIGER
LOGO TIGER PLUS
LOGO GO 3
AVAKOZA
AYMET
CPÖ
MINERVA
LUCA
NETSIS
ORACLE
SAP
SENKRON
VERA
WORKCUBE
UYUMSOFT

Bu programlar arasında en fazla talep görülen programlar ETA, MİKRO, NEBİM V3, LOGO, NETSİS programlarıdır. Bu programlar genel olarak orta ölçek ve üzerindeki firmalar tarafından kullanılır. Bu sebepten dolayı kariyer hedefinizde büyük önem taşıyan programlar genel olarak bu muhasebe programları olacaktır. Özellikle orta ölçekli ve üzerindeki firmalara iş başvurusunda bulunacağınızı düşünürsek, bu programları iyi düzeyde bilmeniz talep edilecektir. Bu programları daha önceden bilseniz de sürekli güncellenen mali mevzuatlar, ödeme kayıt edici cihazlar gibi köklü değişiklikler yüzünden programların sürekli güncellendiğini unutmamak gerekir.

Genel bir tavsiye verecek olursak, özellikle bu programlar için verilen bilgisayarlı muhasebe kursu eğitiminin uygulamalı olup olmaması çok önem teşkil etmektedir. Özellikle uygulama yapılacak sınıflardaki katılımcı sayısı 12 ve üzerinde olduğunda bu sınıflardaki katılımcılarla eğitmen arasında ki uyum da ve uygulamalarda sıkıntı yaşanacak ve anlatarak devam eden bir kursa dönüşmektedir. Mesela 20 ve üzeri sayıdaki katılımcıya verilen eğitimler uygulamalı olarak yapılacak sözü verilse de eğitimbir süre sonra uygulamasız eğitime dönüşecektir.

Summary
Muhasebe Programları
Article Name
Muhasebe Programları
Description
Muhasebe Programları kullanılacak özelliklere göre farklılık gösterir. Ama yinede aynı mantıktan yola çıktıkları için kullanıcılar için ara yüz, tasarım, kullanıcı menüsü olarak farklı olsalar da genel olarak aynı işlemi yapabilirler. Muhasebe programları fiyatlarının
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo