Meb’den Yeni Kurs ve Güncellemer

MEB’den Yeni Kurslar ve Güncelleme

Milli Eğitim Bakanlığı 17/03/2017’de 29 kurs hakkında duyuru yayınladı. Buna göre MEB sertifikalı 7 kurs için güncelleme yaparken 22 yeni kurs açılmasına izin verdi.meb sertifikası
meb sertifikası

Bilindiği üzere, eğitim sonunda MEB sertifikası alınan kurslar özellikle resmi ve özel kuruluşlarda çok geçerli ve rağbet görmekte. Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 20.04.2016 tarihli ve 19. sayılı kararı  ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün 09.09.2014 tarih ve 38552587/604/3822327 sayılı yazısı ile toplamda 29 kurs için güncelleme ve yenileme yapıldı.

MEB Sertifikalı güncellenen 7 kurs programı ve açılacak 22 yeni kursun listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Mesleki ve Teknik Kurslar ön planda

Açılan yeni kurslar mesleki ve teknik kurslar olarak ön plana çıkıyor.Bilgisayar teknolojileri, elektrik ve elektronik, muhasebe, finans, grafik tasarım ve fotoğraf, nesne modelleme ve animasyon hazırlama, veri analizi, bootstrap ile web tasarım, wordpress tema tasarımı, mobil programlama, finansal tablolar ve analizi, Logo Go3 programı eğitimi, ürün ve hizmet maliyeti hesaplama, SQL tabanlı eğitim,3DS Max 3 boyutlu endüstriyel tasarım, Coreldraw ve Illustrator ile vektörel grafik tasarım, bahçe bakımı ve damızlık tavukçuluk gibi eğitimler yeni açılan kursların içerisinde.

MEB Sertifikalı Kursların saatleri

Vektörel Grafik Tasarım Kursu, Corelldraw kursu 72 ders, Illustrator kursu ise 80 ders olarak belirlendi.

Muhasebe Kursunun bir konusu olan Finansal Tablolar ve Analizi Geliştirme ve Uyum eğitimi kursu 48 ders, Logo Go3 Geliştirme ve uyum eğitimi kursu 80 ders, Ürün ve Hizmet Maliyeti Hesaplama Geliştirme eğitimi kursu 48 ders, Muhasebe kursunda SQL tabanlı program kullanma geliştirme ve uyum eğitimi 80 ders olarak belirlendi.

Cad Kursunun bir konusu olan 3 boyutlu Endüstriyel Tasarım 3DS MAx Geliştirme ve Uyum eğitimi kursu ise 64 ders olarak belirlendi.

MEB sertifikalı güncellenen ve yeni açılan kursların tam listesini içeren resmi yazıya aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.

Summary
MEB'den Yeni Kurs ve Güncelleme geldi
Article Name
MEB'den Yeni Kurs ve Güncelleme geldi
Description
Milli Eğitim Bakanlığı 17/03/2017’de 29 kurs hakkında duyuru yayınladı. Buna göre MEB sertifikalı 7 kurs için güncelleme yaparken 22 yeni kurs açılmasına izin verdi.
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo