Mali Işler Müdürü Görev Tanımı Nedir? CFO ne demek?

Mali işler müdürü görev tanımı nedir? CFO ne demek? Mali işler müdürünün görevleri nelerdir? Mali işler müdürü görev tanımı nedir? CFO görev tanımı nedir? CFO nedir? Mali işler müdürü kimdir? CFO ne iş yapar? Mali işler sözlük anlamı nedir? CFO neyin kısaltması? Mali işler ingilizce karşılığı nedir? gibi sorularınızın cevaplarını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz….

Mali işler Müdürü Görev Tanımı Nedir?
Mali işler müdürü görevi, öncelikle iş tanımına uygun olmalı ve bu görevleri üstlenecek kişilerin de yeterlikleri sağlaması beklenmelidir. Mali işler müdürü, finansman ve mali işlerle ilgili tüm süreçlerden sorumludur. Raporlama yaptığı kişi doğrudan bağlı olduğu yönetim kurulu başkanıdır. Mali işler müdürünün astları organizasyon şemasına bağlı olarak değişmekle birlikte genel olarak muhasebe müdürü, muhasebe müdür yardımcısı, muhasebe sorumlusu, muhasebe uzmanı, muhasebe uzman yardımcısı, muhasebe personeli olarak sıralanabilir. Ön muhasebe sorumlusu, ön muhasebe uzmanı, ön muhasebe personeli de muhasebe uzmanı, muhasebe sorumlusu ya da muhasebe müdürüne bağlı olarak çalışır. Astlarının eksiklerini tamamlamak ya da bilgilerini güncellemek için muhasebe kursu alıp eğitim görmeleri mali işler müdürünün inisiyatifindedir. Eğer faaliyet alanı yurt dışını da kapsayan ya da çok uluslu bir firmaysa mali işler müdürü pozisyonunu ingilizce olarak adlandırmak gerekebilir.

CFO ne demek?
CFO, ingilizce açılımı Chief Financial Officer olan Mali işler Müdürü pozisyon adının ingilizce karşılığıdır. Böyle bir pozisyonda görev yapan birinin mutlaka iyi derecede ingilizce bilmesi son derece önemlidir. Yabancı dil bilgisi geliştirilebilir olduğundan ingilizce kursu ile bu eksik tamamlanabilir. CFO yani mali işler müdürünün yetkinlikleri arasında ileri muhasebe süreçlerine hakim olması olmazsa olmaz özelliklerdendir. İster adına Mali işler Müdürü denilsin, ister Cheif Financial Officer (CFO), bu pozisyon aynı zamanda yönetim kurulu başkan yardımcısıdır ve birimin işleyişinden doğrudan sorumludur.

ingilizce ve diğer dillerde mali işler müdürü
ingilizceChief Financial Officer (CFO) – Mali işler Başkanı
ingilizceHead of FinanceFinans Başkanı
ingilizceFinance Vice PresidentFinans Baş Sorumlusu
ingilizceVice President of (for) FinanceMali işler Başkan Yardımcısı
ingilizceDirector of Financial Affairs / Finance – Finans Başkan Yardımcısı
ingilizceFinance DirectorMali işler Direktörü
ingilizceChief Financial DirectorFinans Direktörü
ingilizceFinancial Affairs / Finance CoordinatorMali işler Koordinatörü
ingilizceAssistant General Manager (Finance)Finans Koordinatörü
ingilizceDeputy Chief Executive (Finance)Mali işler Genel Müdür Yardımcısı
Fransızca – Direkteur (Principal) Des Finances
Fransızca – Directeur Financier
Fransızca – Directeur Administratif et Financier
Almanca – Geschäftsführer
Almanca – Leiter Finanzwesen
Almanca – Finanzvorstand
ispanyolca – Jefe de Dirección Financiera
ispanyolca – Director de Financias Principal
ispanyolca – Jefe de Finanzas
ispanyolca – Director Financiero
italyanca – Capo Finanziario
italyanca – Amministratore Capo
italyanca – Direttore Finanziario

Summary
Mali Işler Müdürü Görev Tanımı Nedir? CFO ne demek?
Article Name
Mali Işler Müdürü Görev Tanımı Nedir? CFO ne demek?
Description
Mali işler müdürü görev tanımı nedir? CFO ne demek? Mali işler müdürü görev tanımı nedir? Mali işler müdürü kimdir? CFO ne iş yapar? Mali işler ingilizce karşılığı nedir?
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo