İnsan Kaynakları çalışanı olmak isteyen üniversitelilere destek

İnsan Kaynakları çalışanı olmak isteyen üniversitelilere destek!

İnsan Kaynakları çalışanı olmak isteyen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenecek insan kaynakları yönetimi meslek elemanı yetiştirme eğitimi için üniversite ve işkur arasında protokol imzalandı.İK (insan kaynakları yönetimi) çalışanı olmak isteyen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenecek insan kaynakları yönetimi meslek elemanı yetiştirme eğitimi için üniversite ve işkur arasında protokol imzalandı.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi öğrencilerinin, mezun olmadan önce yeterli mesleki alt yapıya sahip olması amacıyla yeni bir iş birliği sağlandı. Üniversitenin Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen çalışmalar doğrultusunda İŞKUR İzmir İl Müdürlüğü ile bir iş birliği başlattı.

İnsan Kaynakları çalışanı olmak isteyen üniversitelilere destek!

İŞKUR İzmir İl Müdürü Kadri Kabak, insan kaynakları yönetimi eğitim programıyla öğrencilerin nitelikli elemanlar olarak iş gücü piyasasına kazandırılmasının hedeflendiğini belirtti. Sayın Kadri Kabak “Kursiyerlerimize eğitim giderlerinin karşılanması ve cep harçlıkları da işkur tarafından ödenecek.” dedi.

insan kaynakları yönetimi eğitim programının öğrencilere mezuniyetlerinden sonra önemli avantajlar sağlayacağını ifade eden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Galip Akhan “Bu eğitim, öğrencilerimize, mezun olduktan sonraki süreçlerinde güven verecektir. Çünkü günümüzde iş hayatı, rekabette öne geçmek amacıyla insan kaynaklarına büyük yatırım yapmaktadır. İşletmeler yetenekli çalışanlarını kaybetmemek, doğru pozisyona doğru adayı işe almak için çeşitli uygulamalar içerisinde bulunmaktadırlar. İşte bu süreçler hakkında bilgi sahibi olarak mezun olan öğrencilerimiz rekabete bir adım önde başlayacak.” dedi.

İnsan Kaynakları meslek elemanı yetiştirme programı
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ile İzmir Çalışma ve İş Bulma Kurumu İl Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Protokole göre 100 öğrencinin eğitimden faydalanması planlanıyor. Protokol kapsamında 100 kişiden oluşan kontenjan 25‘er kişilik 4 grup halinde eğitim alacak. iky meslek elemanı yetiştirmeye yönelik eğitimin 16 saati uygulamalı 40 saatlik eğitim verilecek. Kontenjana dahil olan öğrencilere eğitim süresince günlük 35 Türk Lirası cep harçlığı ödemesi yapılacak. İK meslek elemanı programına katılan öğrencilerden eğitimi başarıyla tamamlayanlara sertifika verilecek. insan kaynakları  kursu hakkında detaylı bilgi almak ve avantajlı kampanya fiyatlarını öğrenmek için Bilgi Formu doldurmanız yeterli olacaktır.

Summary
İnsan Kaynakları çalışanı olmak isteyen üniversitelilere destek
Article Name
İnsan Kaynakları çalışanı olmak isteyen üniversitelilere destek
Description
İnsan Kaynakları çalışanı olmak isteyen İzmir Katip Çelebi Üniversitesi öğrencilerinin katılımına açık olarak düzenlenecek insan kaynakları yönetimi meslek elemanı yetiştirme eğitimi için üniversite ve İŞKUR arasında protokol imzalandı.
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo