inDesign nasıl kullanılır? inDesign kimler kullanır?

inDesign nasıl kullanılır? inDesign kimler kullanır? inDesign nasıl öğrenebilirim? inDesign kimler öğrenmelidir? inDesign tasarımları nasıl yapılır? inDesign yazılımıyla ilgili merak ettiğiniz soruların cevabı aşağıdaki yazımızda.

inDesign nasıl kullanılır?
inDesign nedir? sorusunu önceki yazımız olan inDesign nedir? başlığında cevaplandırmıştık. inDesign nasıl kullanılır? sorusuna şimdi cevap arayalım. iDesign, diğer Adobe System ürünleri olan Photoshop, illustrator, Acrobat, Flash Professional, Dreamweaver yazılımları ile verimli bir şekilde çalışmaktadır. inDesign, efektleri arasında yarı saydamlık, gradient gibi objelerin çizgilerine ya da dolgularına istenilen biçimi vermenizi sağlayan kolay kullanıma sahip araçlarıyla çalışmalarınızı keyifli hale getirmektedir. Projenizi sonuçlandırmadan son bir kez incelemeniz için sofistike önizleme seçeneğini deneyebilirsiniz. Web yayıncılığı için önemli bir avantaj olan XHTML aktarımını basitçe gerçekleştirebilir, özgün biçimler için kendi yazı karakterleriniz dahi oluşturabilirsiniz. Tablolar oluşturabilir isterseniz Microsoft Office Word veya Excel’de hazırlamış olduğunuz tabloları projenize aktarabilirsiniz.

inDesign kimler kullanır?

inDesign yazılımı küçük ölçekli reklam ve tanıtım şirketlerinin broşür tasarımlarından daha büyük ölçekli firmaların katalog çalışmalarına, yerel gazetelerden inDesign ne işe yarar? başlığında bahsettiğimiz gibi büyük yayın organlarına kadar, hatta basılı olmayan e-dergi gibi elektronik yayıncılık ya da gazeteler gibi basılı yayınların elektronik sürümleri olmak üzere bu alanda çalışan grafik tasarımcılar, editörler, dizgiciler, oparetörler tarafından kullanılmaktadır. Basım ve yayın sektöründe kendinize yer edinmek istiyorsanız yurt dışında popüler olan, ülkemizde de kullanımı zaman geçtikçe yaygınlaşan bu yazılımı öğrenmek için inDesign kursu‘na katılabilirsiniz. Aldığınız eğitim sonrası çalışma alanınızla ilgili deneyim kazandıkça özgün tasarımlar yapacak ve ortaya çıkardığınız ürünlerin sizi nasıl mutlu edebildiğini anlayacaksınız.

inDesign nereden öğrenilir?
inDesign, basit araçlarla kullanılmasına karşın karmaşık ve çok işlevsel bir yapıya sahip olduğundan mutlaka eğitimi alınması gereken yazılımlardandır. Bunun başka bir anlamı da şudur ki; kendi kendine öğrenme ile sınırlı beceriye sahip olursunuz ancak bu yazılımı aktif olarak kullanan uzman birinden eğitim aldığınızda entegrasyonlarını, verimliliğini arttıran diğer programlarla çalışmayı, hazır şablonları düzenlemektense özgün şablonunuzu sıfırdan kendiniz tasarlamayı ve onun üzerinden çalışmayı öğrenebilir, gelişime açık beceriler kazanabilirsiniz. Burada önemli olan nokta eğitimi alacağınız kurum ve eğitimi verecek uzman kadar sizin bu becerileri kazanmaya ne kadar istekli olduğunuz, öğrenmeye ne kadar açık olduğunuz ve bu alanda gerçekten keyif alarak çalışacağınızdan emin olmanızdır. Önce ne istediğinize karar vermelisiniz, sonra bunu nasıl başaracağınız konusunda doğru desteği almalısınız. inDesign kursu için uzman danışmanlardan bilgi almak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.

Bilgi Formu

 

Summary
indesign kursu
Article Name
indesign kursu
Description
inDesign nasıl kullanılır? inDesign kimler kullanır? inDesign nasıl öğrenebilirim? inDesign kimler öğrenmelidir? inDesign tasarımları nasıl yapılır? inDesign nasıl yapılır? inDesign yazılımıyla ilgili
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo

Tebrikler! %50 İndirim Kazandınız!Hemen Görsele Tıkla