illustrator Nedir? illustrator ile Neler Yapılır?

illustrator nedir? illustrator ile neler yapılır? illustrator nasıl kullanılır? illustrator ne iş yapar? illustrator eğitimi nasıl olmalıdır? illustrasyon nedir? illustrasyon nasıl yapılır? illustrasyon teknikleri nelerdir? işte merak ettiğiniz tüm soruların cevabı aşağıdaki yazımızda.


illustrator nedir? illustrator yazılımının ne olduğunu anlamak için bu ismi neden aldığını öğrenmemiz gerekir. illustrasyon, fransızca kökenli bir kelime olup görsellerin abartılı ya da gerçek dünyada benzeri görülemeyecek ve deneysel olarak kurgulanamayacak kompozisyonlarda tasarlanması demektir. Başka bir deyişle Adobe Illustrator bu ismi kullanmakla son derece doğru bir karar vermiştir.

illustrator Nedir?

Adobe illustrator, vektörel tabanlı grafik tasarım yazılımıdır. Adobe firmasının bir ürünü olması ve yazılımları arasında bütünleşik bir sistem kurmayı amaçlaması nedeniyle de kolay kullanımı kabul görmüş Adobe Photoshop yazılımının arayüzü ile benzerlik taşımaktadır. Bu yapının bir diğer avantajı da Adobe ürünleri olan Photoshop, inDesign, Dreamweaver gibi ürünlerle tam uyumlu çalışması nedeniyle illustrator yazılımının Corel Draw ‘ı indirerek illüstrasyon çizim tahtını ele geçirmesini sağlamasıdır. Ayrıca Photoshop Nedir? başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

illustrator ile Neler Yapılır? illustrator Nerelerde Kullanılır?

Bu soruya vereceğiniz cevap hayal gücünüzle sınırlıdır. Sanatsal yanınızı öne çıkarmakla birlikte teknik çizimler yapılabilmesi açısından son derece kullanışlı bir ürün olan illustrator, site arayüzleri, logolar, davetiyeler karikatür çizimleri, karakalem çalışmaları, poster ve afiş tasarımları gibi çok çeşitli çalışmalarda önemli bir araç olmayı sürdürmektedir. Daha açacak olursak, reklam şirketlerinde promosyon ürünlerinin görsel tasarımını yapmaktan karikatür karakterleri çizmeye ve hatta web sitelerinin kullanımını arttırmak için çarpıcı tasarımlar yapmaktan etkinlikler için etkileyici afişler tasarlamaya kadar insanlarla görsel iletişim sağlayacağınız her alanda İllüstrasyon çizimi yapabilirsiniz.

illustrasyon Nasıl Yapılır?
illustrasyon çok geniş bir kavramdır. Giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi gerçek hayatta rastlamanın pek mümkün olmadığı görsellerin tasarımını bir yazılım yardımıyla yapabileceğiniz gibi bir kalem ve bir kağıtla da yapabilirsiniz. Burada önemli olan nokta ortaya çıkarmak istediğiniz görselin ne olduğudur. Çok uzun zamandır kullanılan kağıt çizimleri tabi ki önemlidir ancak bir yazılımın gelişmiş araçlarını basitleştirilmiş arayüzle kullanmak ve çiziminizle ilgili daha fazla deneme yapabilmek, daha kısa sürede yeni tasarımlar yapabilmek de önemli bir avantajdır. Eğer bana kağıt ve kalemle yapabileceklerimden fazlası gerekiyor diyorsanız deneyimsiz kullanıcıların için zorlayıcı olabilecek bu yazılımdan verim sağlayabilmek için mutlaka bir illüstrasyon eğitimi almalısınız. Adobe illustrator kursu hakkında detaylı bilgi için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz

Bilgi Formu

Summary
illustrator kursu
Article Name
illustrator kursu
Description
illustrator nedir? illustrator ile neler yapılır? illustrator nasıl kullanılır? illustrator ne iş yapar? illustrator eğitimi nasıl olmalıdır? illustrasyon nedir? illustrasyon nasıl yapılır? illustrasyon teknikleri nelerdir?
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo

Tebrikler! %50 İndirim Kazandınız!Hemen Görsele Tıkla