Grafik Tasarımı – Fütüristik Kentler Yarışması

Grafik Tasarımı – Fütüristik Kentler Yarışması – 50 Yıl Sonra Nasıl Bir Kentte Yaşamak İsterdiniz?Grafik tasarımı temelinde gelişmiş çizimler yapma yeteneğinizi hayal gücünüzle birleştirip yaşamak istediğiniz şehri dizayn etmek ve bunu yaparken ödül kazanmak isterseniz İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi tarafından düzenlenen Fütüristik Kentler yarışması tam size göre.

Grafik tasarım konusunda yetenekli lise öğrencileri ile üniversitelerin Mimarlık ve Tasarım Fakültelerinden okuyan Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ve Peyzaj Mimarlığı Lisans öğrencilerinin katılım sağlayabileceği Fütüristik Kentler yarışmasının amacı, geleceğin tasarımcılarını ortak bir platformda toplayarak günümüzden 50 yıl sonra nasıl bir kentte yaşamayı hayal ediyorsunuz sorusuna cevap aramaktır. Başarılı bulunan ilk üç projeye sponsor ödülleri verilecek olup ayrıca seçilen ve uygun görülen proje sahiplerine sponsor bünyesinde staj imkanı ve İKBU MDBF laboratuvarında kendi projesini yapma imkanı sağlanacaktır.

Kendi kentsel yaşam senaryomuzu oluşturalım, kendi kentimizi tasarlayalım !

Grafik Tasarımı – Fütüristik Kentler Yarışması

50 Yıl Sonra Nasıl Bir Kentte Yaşamak İsterdiniz?

Yarışmanın Ödülleri

Birinci seçilen tasarım için ödül ; “ Huawei Özel Ödülü “ ( cep telefonu ) + başarı sertifikası
İkinci seçilen tasarım için ödül ; “ Altınbaş Holding – Atak Madeni Yağ “ Özel Ödülü ( 750 TL ) + başarı sertifikası
Üçüncü seçilen tasarım için ödül ; “ Altınbaş Holding – Atak Madeni Yağ “ Özel Ödülü ( 250 TL ) + başarı sertifikası
* Seçilen ve uygun görülen proje sahiplerine Altınbaş Holding bünyesinde staj imkanı ve İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ‘nin ( MDBF ) Mimarlık ve İnşaat / Yazılım laboratuvarında proje geliştirme imkanı verilecektir.

Yarışmanın Amacı ve Kapsamı
2067 yılında dünyanın kaynakları iyice tükenmiş, insan nüfusu iyice artmış, kentlerde yaşam iyice zorlaşmıştır. Yapı yapmak için yeterli kullanılabilir alan kalmamıştır. Bir yandan da insanların yaşamsal pratikleri değişmiş, yeni teknolojilerle birlikte yeni mekânsal kullanımlar ortaya çıkmıştır. Yeni yaşamlarımız için yeni yapılar ve dolayısıyla yeni bir kent inşa etmeliyiz. Kendi kentsel yaşam senaryomuzu oluşturalım, kendi kentimizi tasarlayalım.

Yarışmanın Takvimi

Yarışma İlanı : 30 Ocak 2017
Kayıt Son Tarihi : 1 Mayıs 2017
Proje Teslimi : 24 Mayıs 2017 saat 17:00
Sonuçların Açıklanması : 02 Haziran 2017

Detaylı bilgi için:
http://yarismalar.kemerburgaz.edu.tr/Yarismalar_Web/MimariTasarim/

Yarışmaya katılmak istiyor ancak grafik tasarımı konusunda eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız Bilgi Formu ‘nu doldurup autocad kursu, illustrator kursu, photoshop kursu gibi tasarım programları hakkında uzman eğitim danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Summary
Fütüristik Kentler Yarışması - AURUM Mimarlık Öğrenci Fikir Yarışması
Article Name
Fütüristik Kentler Yarışması - AURUM Mimarlık Öğrenci Fikir Yarışması
Description
Fütüristik Kentler Yarışması - AURUM Mimarlık Öğrenci Fikir Yarışması
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo

Tebrikler! %50 İndirim Kazandınız!Hemen Görsele Tıkla