Bilgisayarlı Muhasebe Kursu ve İstihdam Olanakları

bilgisayarlı muhasebe kursuna gitsem iş bulabilirmiyim? Muhasebe kursu mezunları nerelerde çalışabilir? Muhasebe maaşları? Muhasebe mezunları nerelerde çalışabilir

Bilgisayarlı muhasebe kursu ile mesleğinize uygun işlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. İstihdam olanağı en fazla olan sektörlerden biri muhasebe ve finans alanıdır. Muhasebe çalışanı pozisyonlarında iş verenler tarafından öncelikle tercih edilmek için yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı bilmeli, eksiklerinizi belirleyip ihtiyacınız olan donanımı sağlayacağınız eğitimi almanız gerekmektedir. İstediğiniz işte çalışmak için, işin istediği kişi olmalısınız.


Bilgisayarlı Muhasebe Kursu ve İstihdam Olanakları

Bilgisayarlı muhasebe kursu ile mesleğinize uygun işlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. İstihdam olanağı en fazla olan sektörlerden biri muhasebe ve finans alanıdır. Muhasebe çalışanı pozisyonlarında iş verenler tarafından öncelikle tercih edilmek için yeteneklerinizi ve ilgi alanlarınızı bilmeli, eksiklerinizi belirleyip ihtiyacınız olan donanımı sağlayacağınız eğitimi almanız gerekmektedir. İstediğiniz işte çalışmak için, işin istediği kişi olmalısınız. Bilgisayarlı muhasebe kursunu başarı ile tamamlayarak sertifika edinenler, muhasebe ve mail müşavirlik bürolarında, dış ticaret ve finans kuruluşları ile ticari işletmelerin mali işler kapsamında muhasebe ve finans ile ilgili birimlerinde çalışabilirler. Mesleğin çok geniş bir çalışma alanı bulunmaktadır. Gerekli şartların sağlanması halinde kamu kurumlarının mali işlerle ilgili bölümlerinde de çalışabilirler.

Bilgisayarlı Muhasebe ve Finans

Bilgisayarlı muhasebe kursu, ülke ekonomisi için çok önemli olan muhasebe ve finans alanına kalifiye personel yetiştiren mesleki eğitim sitemlerinin bir parçasıdır. Ülkemizde muhasebe işlemleri yasalarla düzenlenmektedir. Bu alanda çıkartılmış ilk kanun Mustafa Kemal Atatürk yönetimi ile 26.05.1927 yılında 1050 sayılı Muhasebe-i Umumiye ‘dir. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik ile Yeminli Mali Müşavirlik kanunu ise 3568 sayılı kanunla 01.06.1989 tarihinde düzenlenmiş ve bu unvanlara meslek içinde kademelendirme getirmiştir. Yani muhasebe ve finans, bütün sektörlerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Teknolojik gelişmelerle bu meslek de gelişmekte ve değişim göstermektedir. Eskiden kağıt ve kalem ile tutulan muhasebe işleyişi artık bilgisayar ortamında yapılmaktadır. Bu gelişmeye paralel olarak muhasebe ve finans alanında değişime ve gelişime açık çalışan ihtiyacı da artmaktadır. Bilgisayarlı muhasebe kursu, muhasebe ve finans alanı için gerekli olan eğitim programını çalışma hayatının pratikleri ve gerekliliklerine uygun olarak meslek personelleri yetiştirmektedir. Böylelikle bilgisayar destekli muhasebe çalışanı olmak isteyen adaylara yeterlilik kazandırmak amaçlanmaktadır.Bilgisayarlı muhasebe kursu ile muhasebe ve finans çalışanı olmak isteyenlerde aranan bazı özellikler bulunmaktadır. Mesleki bilgi birikimine ve becerilere sahip olmak, yeniliklere açık, dikkatli, dürüst, güler yüzlü olmak, etkili ve güzel konuşmak, insan ilişkilerine özen göstermek, ekip çalışmasına yatkın olmak, işleri zamanında bitirmek, iş yeri prensiplerine uygun davranmak, meslek etiğine uymak ve sır saklayabilmek bunlardan bazılarıdır. Bilgisayarlı muhasebe personellerinin çalışma ortamı genellikle ofislerdir.

Muhasebe ve finans çalışanlarının bazı yükümlülükleri de bulunmaktadır. Bildirge ve beyannamelerin, vergi ve diğer yükümlülüklerin gününde gerçekleştirilmesi gerekli ve zorunludur. Bu alanda çalışanların kazançları Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir (SMMM) Odaları tarafından tarife ile belirlenmektedir. Alt meslek gruplarının kazançları ise ilgili yasalar çerçevesinde iş veren tarafınca belirlenir.

Summary
Bilgisayarlı Muhasebe Kursu ve İstihdam Olanakları
Article Name
Bilgisayarlı Muhasebe Kursu ve İstihdam Olanakları
Description
Bilgisayarlı muhasebe kursu ile mesleğinize uygun işlerde çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. İstihdam olanağı en fazla olan sektörlerden biri muhasebe ve finans alanıdır..
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo

Tebrikler! %50 İndirim Kazandınız!Hemen Görsele Tıkla