AutoCad Nedir? AutoCad Ne işe yarar? Nasıl Öğrenilir?

AutoCad nedir? AutoCad ne işe yarar? AutoCad öğrenci sürümü nedir? AutoCad yeni başlayanlar neler yapmalıdır? AutoCad sürümleri nelerdir? Hangi AutoCad sürümünü kullanmalıyım? AutoCad kullanımı nasıldır? AutoCad dosya biçimi nedir? AutoCad hangi işletim sistemlerinde çalışır? AutoCad ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabı aşağıdaki yazımızda.

AutoCad nedir?
AutoCad nedir? AutoCad, Autodesk şirketinin piyasaya sürdüğü gelişmiş tasarım programıdır. AutoCad açılımı Auto Computer Aided Design yani Türkçe karşılığıyla Bilgisayar Destekli tasarımdır. AutoCad doya biçimi DWG olup açılımı ingilizcede çizim anlamına gelen DraWinG‘dir. AutoCad dosya biçimi olan DWG’nin, AutoCad Revit, AutoCad Civil, AutoCad 3ds, AutoCad Mechanical gibi diğer Cad programları tarafından da desteklenmesi için açılımı Drawing interchange X Format olan DXF adında Çizim Aradeğişim X Biçimi geliştirilmiştir. AutoDesk nedir? sorusunun cevabı özetle budur.

AutoCad ne işe yarar?

AutoCad ne işe yarar? AutoCad, geliştirilme amacına uygun olarak teknik çizim yapan meslek gruplarına hitap etmektedir. AutoCad kullanımı bu spesifik özellikleri nedeniyle oldukça karmaşıktır. Yine aynı nedenle  AutoCad yeni başlayanlar için mutlaka eğitim alınması gereken yazılımlardandır. Bu noktada AutoCad ne işe yarar? diye sormaktan çok çalışmalarımda hangi AutoCad sürümünü kullanmalıyım? olmalıdır. Hangi AutoCad sürümünü kullanacağınızı belirlemek için hangi meslek gurubunda çalıştığınızın dışında bilgisayarlarınızın işletim sistemleri de önemli bir faktördür. AutoCad Microsoft Windows, Mac, OS X, iOS, Andorid sistemlerini desteklemektedir. Ancak farklı sürümlerim farklı işletim sistemi desteği bulunmaktadır.AutoCad Mechanical sürümü, makine ve otomasyon tasarımı yapanlar için geliştirilmiş bir sürümdür. AutoCad Architecture sürümü, mimari tasarımlar yapmalarında verimi arttırmaya yönelik olarak öncelikle mimarlar için geliştirilmiştir. AutoCad öğrenci sürümü sadece öğrenci veya eğitimcilerin kişisel bilgisayarlarına ya da cihazlarına kurabildikleri eğitime yönelik bir sürümdür. Gerek karmaşık kullanım yapısı gerekse geniş ürün yelpazesi nedeniyle AutoCad kursu ya da Cad tasarım kursu eğitimi almadan AutoCad verimli şekilde kullanılamayacak programlardandır. Çalışma alanınıza en uygun AutoCad sürümünü belirlemek ve eğitim imkanlarını öğrenmek için aşağıdaki formu doldurarak uzman eğitim danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Bilgi Formu

 

Summary
Autocad nedir? Autocad ne işe yarar? Nasıl öğrenilir?
Article Name
Autocad nedir? Autocad ne işe yarar? Nasıl öğrenilir?
Description
AutoCad nedir? AutoCad ne işe yarar? AutoCad öğrenci sürümü nedir? AutoCad yeni başlayanlar neler yapmalıdır? AutoCad sürümleri nelerdir? Hangi AutoCad sürümünü kullanmalıyım? AutoCad kullanımı nasıldır? AutoCad dosya biçimi nedir?
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo

Tebrikler! %50 İndirim Kazandınız!Hemen Görsele Tıkla