AutoCad Nasıl Kullanılır? AutoCAD Nasıl Öğrenilir?

AutoCad nasıl kullanılır? AutoCad ile neler yapılabilir? AutoCad nasıl öğrenirim? AutoCad ne kadar sürede öğrenilir? AutoCad kullanım alanları nelerdir? AutoCad ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevabı aşağıdaki yazımızda.

AutoCad Nasıl Kullanılır?
AutoCad nasıl kullanılır? AutoCad, 2 boyutlu ya da 3 boyutlu tasarımlar yapılabilen bir programdır. Farklı işletim sistemleri ve farklı platformlarda verimliliği değişen AutoCad, AutoLISP ve VisualBasic programlama dillerini de desteklemektedir. AutoLISP, özellikle geometrik hesaplamalarda ve çizim veritabanına erişim ve işleme fonksiyonlarıyla öne çıkan bir makro dili olup AutoCad için geliştirilmiştir. AutoLISP ile otomatik çizimler oluşturabilir ve mevcut çizimleri değiştirebilirsiniz. Başka bir deyişle AutoLISP ve VisualBasic ile yazılan minimal programları AutoCad içinde çalıştıraraki istediğiniz şekilde özelleştirebilir ve komutların akış hızlarını ayarlayabilir, otomatikleştirebilirsiniz.

Mühendisler, teknikerler, mimarlar, teknik ressamlar tarafından kullanılan teknik çizim ve tasarım programı olması nedeniyle de AutoCad, farklı çalışmalar için optimize edilmiş bir çok sürümü ile mimari tasarım, makine tasarımı gibi kullanım alanlarında tercih edilmektedir. AutoCad, kendi kendinize öğrenebileceğiniz programlardan biraz fazla karmaşık ve teknik yaratıcılığınıza sınırsız tasarım imkanı sağlayan bir program olduğu için AutoCad öğrenmek isteyenlerin kesinlikle bu işin eğitimini AutoCad kursu ile tercih edilen sürüm üzerine almalıdır diyebiliriz.

AutoCad ile Neler Yapılabilir?
AutoCad ile neler yapılabilir? AutoCad, isminden de anlaşacağı gibi Computer Aided Design yani Bilgisayar Destekli Tasarım programıdır ve bu ismi almasının da sebebi olarak gelişmiş teknik tasarımlar yapmakta kullanılmaktadır. Bir çok özelliğinin yanında vektör tabanlı yani çözünürlükten bağımsız çalışma alt yapısı sayesinde teknik çizimlerin en çok kullanılan programlarından biri olmuştur.  Mimari tasarımlar, bina çizimleri, iç dizayn tasarımları, makine tasarımları gibi daha karmaşık projelerden günlük hayatta kullandığımız evye, masa, koltuk hatta kalem gibi endüstriyel tasarımlara kadar çok geniş bir neler yapılabilir yelpazesi bulunmaktadır. Öncelikle çalışma alanınızı belirleyip bu iş için geliştirilen AutoCad sürümünü seçmeniz gerekmekte, ihtiyaç halinde de seçilen AutoCad sürümü için Cad kursu ya da AutoCad kursu almayı düşünmelisiniz.

AutoCad nasıl öğrenirim? AutoCad ne kadar sürede öğrenilir?

gibi sorularınızı cevaplandırıp karar verme sürecinizi hızlandırmak için aşağıdaki formu doldurarak uzman eğitim danışmanlarından destek alabilirsiniz.

Bilgi Formu

 

Summary
AutoCad Nasıl Kullanılır? AutoCAD Nasıl Öğrenilir?
Article Name
AutoCad Nasıl Kullanılır? AutoCAD Nasıl Öğrenilir?
Description
AutoCad nasıl kullanılır? AutoCad ile neler yapılabilir? AutoCad nasıl öğrenirim? AutoCad ne kadar sürede öğrenilir? AutoCad kullanım alanları nelerdir? AutoCad ile ilgili
Author
Publisher Name
Egitimikursu.com
Publisher Logo

Tebrikler! %50 İndirim Kazandınız!Hemen Görsele Tıkla